508-165-307
 biuro@ksiegowosc.bydgoszcz.pl

 

Doradztwo Podatkowe

Staramy się, aby świadczone przez nas doradztwo podatkowe było zawsze dostosowane jest do potrzeb konkretnego podmiotu gospodarczego – niezależnie czy jest to Klient indywidualny czy przedsiębiorca. Swoje usługi świadczymy w oparciu o aktualną, rzetelną wiedzę opartą na doświadczeniu oraz doskonałą znajomość obowiązujących przepisów i realiów rynkowych.

Głównym zadaniem, jakie ma spełniać doradztwo podatkowe proponowane przez naszych specjalistów jest nie tylko przedstawienie rzetelnej analizy obecnej kondycji finansowej, ale przede wszystkim wskazanie właściwej dla danego podmiotu drogi optymalizacji. W ramach usługi zapewniamy szereg działań, które dostosowujemy do sytuacji finansowej, branży w jakiej działa dana firma czy sposobu jej zarządzania. Należą do nich działania takie jak między innymi:

 • pomoc w założeniu działalności gospodarczej, zakładanie spółek osobowych i kapitałowych,

  zakładając działalność gospodarczą, należy liczyć się z koniecznością prowadzenia ksiąg rachunkowych. Osoby zainteresowane założeniem firmy, muszą pamiętać o szeregu dokumentów, które trzeba wypełnić. Warto w tym momencie skorzystać z pomocy biura rachunkowego.

 • doradztwo w zakresie podatków,

  PIT, CIT, VAT. Brzmi obco? Nic strasznego. Pracownicy naszego biura rachunkowego posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, które uprawniają ich do udzielenia pomocy i doradztwa w zakresie rozliczania podatków.

 • doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej,

  chcesz się upewnić, że założenie własnej firmy, było prawidłowym krokiem w Twoim życiu? Skorzystaj z naszego doradztwa w tym zakresie. Podpowiemy jaką formę opodatkowania i rozliczania się wybrać, a także do jakich instancji dostarczać co miesiąc potrzebne dokumenty i sprawozdania.

 • doradztwo finansowe (kredyty, leasing, factoring),

  złożenie wniosku do banku o pożyczkę jest bardzo odważnym krokiem. Kredyty czy leasing to formy pomocy finansowej, które są udzielanie niemalże codziennie. By odpowiednio wybrać formę oprocentowania, warto skorzystać z doradztwa finansowego, które zapewnia prowadzone przez nas biuro rachunkowe.

 • sprawozdania GUS,

  Główny Urząd Statystyczny zajmuje się zbieraniem, przetwarzaniem i udostępnianiem informacji dotyczących różnych dziedzin życia czy gospodarki. Sprawozdania GUS mają obowiązek składać wszystkie podmioty gospodarki narodowej, takie jak osoby prawne, jednostki organizacyjne czy osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

 • wnioski PFRON,

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli PFRON to organ administracji publicznej, do którego można złożyć wnioski o dofinansowanie sprzętów rehabilitacyjnych i nie tylko. Warto zrobić to poprawnie z pomocą pracownika biura nieruchomości, by dokument został od razu rozpatrzony.

 • sporządzanie zeznań rocznych,

  osoby prowadzące własną działalność zobowiązane są do sporządzania zeznań rocznych, czyli dokumentu zawierającego podstawowe informacje o rocznej działalności firmy, ujęte pod względem finansowym. Pracownik biura rachunkowego z pewnością podpowie przy wypełnianiu i sprawdzi poprawność wprowadzonych danych i informacji.

 • zastępstwo i reprezentacja przed Urzędem Skarbowym,

  reprezentujemy przedsiębiorców i osoby fizyczne w sprawach podatkowych na każdym etapie postępowań. Pomagamy również w rozwiązywaniu sporów przed Urzędem Skarbowym i innymi instancjami kontrolującymi podatki.

 • zastępstwo i reprezentacja przed Urzędem Kontroli Skarbowej,

  coraz częściej Klienci biur rachunkowych korzystają z możliwości zastępstwa i reprezentacji przed Urzędem Kontroli Skarbowej. Radca prawny czy księgowy dysponuje wiedzą w zakresie prawa procesowego oraz procedury administracyjnej, która może być przydatna dla skutecznego dochodzenia lub obrony praw przedsiębiorcy.